Jak powstaje torebka bawełniana? Tajniki produkcji

Na decyzję o zastąpieniu siatek na zakupy, potocznie zwanych foliówkami, nowymi ekologicznymi rozwiązaniami miało wpływ wiele czynników. Jednym z nich była postępująca degradacja środowiska, powodowana produkowanymi przez mieszkańców Ziemi corocznie milionami ton śmieci. Po przebadaniu zjawiska, naukowcy doszli do wniosku, że konieczne jest wprowadzenie zmian i jedną z nich była zmiana reklamówek foliowych na wersje biodegradowalne i nadające się do dalszego recyklingu. Niezwykle szybko na popularności zyskała wówczas znana już wcześniej użytkownikom torba bawełniana, która znakomicie się sprawdziła jako torba na zakupy, czy zastępstwo dla klasycznej torebki i plecaka. Mająca zazwyczaj format A4, podwójnie szyta na szwach, bardzo wytrzymała torba bawełniana, zyskała grono oddanych jej zwolenników. 

Produkcja toreb bawełnianych 

Proces produkcji toreb bawełnianych nie należy do bardzo skomplikowanych. Torby produkowane są z wysokiej jakości surówki bawełnianej o naturalnym, jasnobeżowym kolorze pozyskiwanej wyłącznie z ekologicznych surowców od certyfikowanych dostawców. Na tym etapie, zanim trafią do specjalnej prasy, mogą być także barwione przez producentów na rozmaite kolory. Do wyrobu toreb bawełnianych wybierane są przez nas wyłącznie tkaniny odporne na kurczliwość po praniu po to, aby jak najdłużej zachowały swój pierwotny kształt i przeznaczenie. Po nadaniu bawełnie kształtu beli materiału trafia ona do naszej szwalni, gdzie zostaje odpowiednio skrojona i uszyta zgodnie z obowiązującym wzorem.

Zastosowanie i zalety toreb bawełnianych

Torby bawełniane to znakomita alternatywa dla klasycznych biodegradowalnych toreb foliowych. Jest ekologiczne rozwiązanie, które cechuje się dużą solidnością i trwałością. Nadaje się do ozdabiania licznymi technikami w tym za pomocą profesjonalnej technologii drukarskiej sitodrukiem. Właśnie z tych powodów nasza firma etorby.eu wprowadziła do swojej oferty torby bawełniane znakomicie nadające się do malowania, wyszywania czy nadruku, który można u nas zamówić. Proponuje bardzo konkurencyjne ceny za produkt najwyższej jakości w klasycznym odcieniu naturalnego beżu. Gwarantujemy, że każdy z egzemplarzy, który wychodzi z naszej pracowni będzie spełniał wszystkie powyżej wymienione przez nas kryteria jakości. Bawełniane torby to znakomity nośnik reklamy, dlatego wiele firm decyduje się na ich sprzedaż jako jednej z toreb przeznaczonych na zakupy w ich sklepach. Bawełniane torby to także wybór większości osób, którym drogie są ekologiczne rozwiązania. Ludzie zorientowani proekologicznie wybierają zazwyczaj torby wielorazowego użytku, które sprawdzą się zarówno podczas nieprzewidzianych zakupów oraz jako alternatywa plecaka czy torby mogącej pomieścić teczki jak i zeszyty na studia, pracy. Torby bawełniane mają tę niebywałą zaletę, że można je wielokrotnie prać w pralce bez obawy o to, że stracą na jakości, można dobrać taki rodzaj torby bawełnianej, którym uda nam się wyrazić siebie lub swój niebanalny punkt widzenia — ponieważ na rynku aż roi się od firm produkujących torby ze śmiesznymi, przyciągającymi uwagę klienta memami obrazkami lub zdjęciami. 

Dodaj komentarz