Krótka historia torby papierowej

Ekologiczne torby papierowe zagościły w naszej rzeczywistości wiele dekad temu, a wszystko to dzięki Margaret Knight, zatrudnionej w firmie zajmującej się ich produkcją. Dlaczego zyskały one globalną sławę i towarzyszą nam do dziś?

Od papieru do torby papierowej

Choć sam papier został wynaleziony już w starożytnych Chinach około 105 roku n.e., pomysł na wykonywanie z niego toreb narodził się znacznie później. Uznaje się, że miało to miejsce dopiero w 1868 roku, za sprawą wspomnianej wcześniej Margaret Knight. Jak jednak doszło do umasowienia ich produkcji? Przede wszystkim za sprawą przemysłu spożywczego, bowiem to na jego potrzeby papierowe torby były zamawiane w milionach sztuk.

Ekologicznie i stylowo

Z czasem papier został w przemyśle spożywczym zastąpiony przez szkodliwe torebki foliowe, których pomysłodawcą był Sten Gustaf Thulin, szwedzki projektant opakowań. Ich upowszechnienie wynikało przede wszystkim z niższego kosztu produkcji, choć jeszcze wtedy nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jakie piętno wynalazek ten odciśnie na naszym środowisku. Torby papierowe oczywiście nie zniknęły całkowicie i użytkowane były przede wszystkim w butikach z ubraniami i właśnie dlatego stały się stylowym i gustownym dodatkiem.

Torby papierowe dziś – szansa dla naszego środowiska

Na szczęście ludzie zdali sobie sprawę ze szkodliwości foliówek i są one coraz częściej zastępowane przez bardzo wytrzymałe oraz ekologiczne torby papierowe. Mogą Państwo znaleźć je m.in. w naszym sklepie, w różnych wielkościach, kolorach, a także z różnymi uchwytami. W przypadku tych ostatnich, mogą być to albo uchwyty skręcane (przyjemne w dotyku i uznawane za bardziej ekskluzywne) lub płaskie (wielokrotnie składany papier, którego produkcja jest nieco tańsza). Naszym klientom oferujemy również możliwość personalizacji toreb papierowych, na których możemy umieścić logo Państwa biznesu. Niezależnie od wyboru, wszystkie one będą solidne oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego, dzięki możliwości ich łatwego recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *