Torby papierowe z logo – dobry chwyt reklamowy?

Firmy szukają coraz nowszych form dotarcia do potencjalnych Klientów. Warto też pamiętać, że kampanie reklamowe skierowane są również do osób, które już skorzystały z oferty danej firmy. Utrzymanie dotychczasowych oraz pozyskanie nowych Klientów to główny cel działań wielu zespołów marketingowych. Czy papierowe torby z nadrukiem firmy mogą być dobrym sposobem na zainteresowanie Klientów?

 

Torby papierowe i ekologia

Można powiedzieć, że w chwili obecnej ekologia jest na czasie. Z drugiej strony głosy nawołujące do dbałości o środowisko naturalne wynikają także z realnej potrzeby zmiany dotychczasowych nawyków ludzkości. Tak naprawę obecnie toniemy w foliowych torbach, woreczkach i różnego rodzaju opakowaniach. Sięgamy po nie odruchowo. Nawet wtedy, kiedy nie są nam niezbędne. Z tego punktu widzenia trend dotyczący używania toreb papierowych powinien być nie tylko chwilową modą, ale zjawiskiem o charakterze stałym. Noszenie papierowych toreb jest obecnie w dobrym tonie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tego typu torby są postrzegane jako bardziej ekskluzywne w stosunku do ich foliowych odpowiedników. Czy można to wykorzystać w reklamie?

 

Czy papierowe torby to dobra forma reklamy?

Papierowe torby łatwo rzucają się w oczy. Wynika to z faktu, że nie są jeszcze tak powszechne jak „klasyczne” reklamówki. Wykorzystuje to wiele sklepów oferujących markowe produkty. Dla drogich i modnych ubrań czy ekskluzywnych perfum dużo lepszą formą pakowania jest właśnie papier. Podkreśla wyjątkowość produktów. Ten trend stał się bardzo powszechny. Kupując produkty w popularnej „sieciówce” otrzymamy je zapakowane w reklamówkę. Odwiedzając butik czy elegancki salon wyjdziemy z niego na pewno z papierową torbą.

Papierowe torby są równie dobrym nośnikiem reklamy co ich foliowe odpowiedniki. Wyraziste logo, nazwa firmy czy przykuwająca wzrok grafika od razu zwracają uwagę Klienta. Jednocześnie firmy wykorzystują fakt, że papierowe torby kojarzą nam się pozytywnie ze względu na ekologiczny charakter. Siłą rzeczy logo firmy umieszczone na takiej torbie również wywołuje u nas pozytywny wydźwięk. Ludzki mózg koduje takie informacje i wykorzystuje je na zasadzie skojarzeń. Widząc w innym miejscu i czasie produkty sygnowane logo firmy, które wcześniej było umieszczone na papierowej torbie, reagujemy na nie pozytywnie. A to z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że kupimy produkt danego sprzedawcy lub skorzystamy z jego usług.

 

Dla jakich firm ekologiczne torby reklamowe?

Czy da się określić profil firm, dla których papierowe torby będą idealnym nośnikiem reklamy? Tak naprawdę każdy przedsiębiorca może spróbować tej formy promocji. Na pewno dobrymi odbiorcami będą Klienci wspomnianych już wcześniej produktów o charakterze luksusowym jak elegancka odzież, perfumy czy biżuteria. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie papierowych toreb przez firmy, które oferują produkty i usługi o charakterze ekologicznym. Ekologiczna pralnia, myjnia czy wreszcie sklep z ekologiczną żywnością reklamując się na papierowych torbach wręczanych Klientom podkreślają prozdrowotny profil swojej działalności.

Papierowe torby reklamowe to świetna forma promocji i jednocześnie wyraz dbałości o środowisko naturalne. Prowadząc firmę wato przemyśleć czy aby taka forma reklamy nie będzie działała wizerunkowo na korzyść przedsiębiorstwa. Inwestując w ten typ reklamy należy także zadbać o staranne i efektowne wykonanie toreb. Ich ekologiczny charakter koniecznie musi być podkreślony wyjątkową estetyką.

Dodaj komentarz