Jak długo trwa proces rozkładu torby bawełnianej?

Ttorby bawełnianeorby bawełniane to rozwiązanie uznawane powszechnie za ekologiczne i z pewnością w ostatnich latach coraz więcej osób się na nie decyduje. Choć pozornie w pierwszej chwili mogą wydawać się zdecydowanie droższe niż foliówki, to jednak korzysta się z nich najczęściej latami, więc szybko się zwracają i dzięki temu nie zużywamy ogromnych ilości foliówek, które potem lądują na wysypiskach, zajmują spore ilości miejsca, a dodatkowo niezwykle długo się rozkładają bo nawet do 400 lat. Inaczej jest właśnie z bawełną, która aby się rozłożyć potrzebuje od jednego miesiąca do pięciu. Co oznacza, że bardzo szybko znika. Wynika to z jej naturalnego pochodzenia. Dodatkowo na wysypiska trafia ich zdecydowanie mniej, bo jak już jedną kupimy to używamy tak długo aż nie będzie się do niczego nadawać.

Bądź eko – chwyć bawełnę

Bawełna jest materiałem pozyskiwanym z natury, dlatego nie jest szkodliwa dla środowiska, szybko się rozkłada – zajmuje jej to od 1 do 5 miesięcy, a przy tym nie prowadzi do powstawania zanieczyszczeń. Poza tym jest to rozwiązanie ekonomiczne, którego z pewnością od razu, a może wcale nie dostrzeżemy, jednak biorąc pod uwagę, że kupimy dwie torby bawełniane po 3zł i będziemy z nich korzystać 5 lat, to wydamy na nie 6 zł. Z kolei wchodząc codziennie do sklepu i kupując jedną reklamówkę foliową za 30 gr uzbiera się już przeszło 100 zł rocznie. A ile folii mniej trafi na wysypiska i o ile czystsza będzie ziemia.

Z pewnością bawełna zachęca licznymi zaletami

Nie sposób nie zauważyć różnych zalet bawełnianych toreb. Niektórzy mówią, że fakt mają torbę, ale w domu i zwykle i tak o niej zapominają i muszą kupić reklamówkę. Na prawdę w łatwy sposób można przyzwyczaić się do noszenia własnej siatki do sklepu. Może warto jedną schować w torebce czy plecaku i w razie czego zawsze mamy ją przy sobie? W każdym razie korzystanie z takich pro ekologicznych rozwiązań z pewnością jest korzystne dla nas i naszego świata. Dlatego warto zachęcać do tego wszystkich wokół nas.

torby bawełniane
Scroll to Top