Ekologia, a torby papierowe

Proekologiczne sposoby uszlachetniania toreb papierowych

Torby papierowe na stałe wpisały się w nasze życie. Dostępne są w sklepach spożywczych i idealnie sprawdzają się do przenoszenia zakupów, a wiele firm zamawia papierowe torby z nadrukiem dla swoich kontrahentów.

Czy torby papierowe są ekologiczne?

Torby papierowe są przyjazne dla środowiska. Produkowane są z papieru przeznaczonego do recyclingu typu kraft. Ich cechą charakterystyczną jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych foliówek, rozkładają się szybciej nie pozostawiając szkodliwych dla środowiska pozostałości. Torby papierowe można wykorzystać wielokrotnie co zwiększa ich wartość użytkową i ekologiczną jednocześnie. Zalety toreb papierowych, ale też zmieniające się przepisy w zakresie stosowania foliówek przyczyniły się do szybszego wprowadzenia tego typu toreb do sprzedaży. Podobnie wiele firm prywatnych decyduje się na produkcję eko toreb sygnowanych logotypem firmy lub zbliżonych do identyfikacji marki. Torby papierowe pełnią, więc dziś funkcje użytkową i estetyczną, a dzięki możliwości zadruku stanowią one element wyróżnienia się firmy na tle innych funkcjonujących przedsiębiorstw.

Branże, które używają toreb papierowych

Jak wspomnieliśmy torby papierowe zyskują na popularności ze względu na ich ekologiczny oraz użytkowy charakter. Coraz więcej branż decyduje się na zakup tego typu toreb, które są używane do pakowania produktów, ale też stanowią niskobudżetowy nośnik reklamowy. Są wśród nich salony kosmetyczne, marki kosmetyczne, firmy cateringowe, firmy zajmujące się eventami lub wydarzeniami o charakterze kulturalno-rozrywkowym oraz marki odzieżowe. Pozwala to na budowę wizerunku przedsiębiorstwa odpowiedzialnego ekologicznie, dbającego o środowisko oraz dobro wszystkich mieszkańców planety.

Znakowanie toreb papierowych

Torby papierowe podobnie jak inne dotąd używane torby mogą być znakowane. Uszlachetnienie torby papierowej jest uzależnione od preferencji zamawiającego. W naszej firmie dostępne są toby papierowe z nadrukiem pełnokolorowymtorba papierowa z nadrukiem kilkukolorowym składającym się nawet z 6 do 8 kolorów. Zadruk wykonywany jest przy użyciu ekologicznych farb, które nie są toksyczne, a dzięki odpowiednio dobranej mieszance tusze drukarskie pozwalają na ograniczenie zużycia papieru. Wykorzystujemy w codziennej pracy atramenty lateksowe, które mają parametry zbliżone do tradycyjnych farb solwentowych, ale są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Druk tą technologią nie powoduje wydzielania się szkodliwych oparów przez co doskonale nadaje się do zastosowania w produktach, które są użytkowane na co dzień przez człowieka. Dzięki ekologicznemu uszlachetnieniu produkty są bardziej przyjazne dla zdrowia i z powodzeniem może być poddawana procesowi recyclingu.

Scroll to Top