torby ekologiczne

Oferta toreb ekologicznych

Czy wiecie jak długo „żyją” śmiecie? Ile czasu potrzeba by zwykła torba foliowa, jakich setki milionów zużyliśmy w ciągu ostatnich lat, rozłożyła się i przestala być zagrożeniem dla środowiska? 400 lat!!! Tyle czasu trwa proces biodegradacji torebki foliowej, tzw. reklamówki. Tworzywa sztuczne w zależności od rodzaju i składu rozkładają się od 100 do 1000 lat. Jeśli trafią na wysypisko śmieci, zostaną poddane recyklingowi i będzie można z nich wytworzyć inne produkty z tworzyw sztucznych, takie jak ubrania polarowe, buty, rajstopy, a nawet namioty. Gorzej, jeżeli nie zostaną zutylizowane, będą wówczas zaśmiecać nasze środowisko przez kolejne stulecia.

Materiały biodegradowalne

Do najszybciej rozkładających się materiałów należy papier. Nic dziwnego, został bowiem wykonany z surowców naturalnych. Papier potrzebuje zaledwie pół roku, by uległ rozkładowi. Przykładowo bilet komunikacji miejskiej podlega biodegradacji po ok. 3 miesiącach, gazeta około 6 tygodni, a torba papierowa, w zależności od gramatury od 3 do 6 miesięcy. Niestety, produkcja papieru również nie jest obojętna dla środowiska. Jest energochłonna i zużywa dużej ilości wody. Dlatego chcąc być proekologiczni, powinniśmy używać toreb wielokrotnego użytku. Najlepiej do tego celu nadają się torby bawełniane. Bawełna, również jest produktem naturalnym i można ją zaliczyć do materiałów szybko biodegradowalnych. Torba bawełniana powinna ulec rozkładowi już po 4 miesiącach.

Produkcja toreb ekologicznych

Działalność firmy Etorby wpisuje się w nurt proekologiczny. Dostrzegając zagrożenia środowiska naturalnego poprzez nadmierną produkcję opakowań, a zwłaszcza toreb foliowych, oraz przewidując potrzeby rynku, stworzyliśmy bogatą ofertę toreb ekologicznych. Ich używanie powinno w znacznym stopniu przyczynić się do ochrony naszego otoczenia. Są to torby papierowe oraz torby bawełniane. Mogą one być używane wielokrotnie, a w przypadku zużycia ulęgną szybkiej biodegradacji.
Przewiń do góry