Rodzaje i zastosowanie toreb papierowych

Torby papierowe są powszechnie wykorzystywane do noszenia zakupów, pakowania prezentów czy umieszczania w nich swoich produktów. Na rynku dostępne są torby o różnym przeznaczeniu. Występują w wielu rozmiarach i kolorach, mogą być pokryte laminatem matowym lub błyszczącym. Jak się w tym odnaleźć? W dzisiejszym artykule postaramy się uporządkować wiedzę na temat toreb papierowych.

Jak dzielimy torby papierowe?

Najbardziej powszechnym, najtańszym i najbardziej ekologicznym rodzajem toreb są torby z papieru Kraft. Naturalny brązowy papier Kraft nie zawiera żadnych substancji wybielających ani innej chemii, dlatego szybko rozkłada się w środowisku naturalnym. Torby papierowe wykonane z tego tworzywa są bardzo wytrzymałe i doskonale sprawdzają się w sklepach, jako alternatywa dla toreb z tworzywa.

Kolejną grupą, toreb, zdobywającą coraz więcej zwolenników, są torby z papieru makulaturowego. Ten rodzaj toreb pochodzi w 100% z recyklingu. Wyglądem przypominają torby z brązowego papieru Kraft, lecz mają bardziej nieregularną barwę. Poszczególne egzemplarze mogą się nieznacznie różnić między sobą odcieniem.

Ostatnią grupę toreb papierowych stanową torby i torebki ozdobne, które często wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta. W zależności od szczegółów zlecenia do produkcji może zostać użyty ekologiczny papier Kraft, papier o zwiększonej gramaturze bądź papier offsetowy. Torby ozdobne są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Mogą być pokryte laminatem i mieć atrakcyjne wytłoczenia i nadruki.

Zastosowanie toreb papierowych

Torby i torebki papierowe nie tylko są praktyczne i wygodne, ale też solidne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Ekologiczne torby papierowe mają setki zastosowań –  sprawdzają się podczas przewozu cateringu, segregacji czy porządkowania przedmiotów w domu, mogą posłużyć jako elegancje opakowanie prezentowe. Torby papierowe wykorzystane jako nośnik reklamowy wzbudzają zaufanie do firmy i kreują jej pozytywny wizerunek.

Scroll to Top